Dodany: 2013-06-13 14:35:27

 

Czym jest osteosynteza złamanej żuchwyPrzy złamaniu żuchwy gabinet stomatologiczny kraków nie będzie nam pomocny. Potrzebujemy czegoś zupełnie innego czyli chirurga szczękowego i to nie jednego a kilku.

 

Przy złamaniu z przemieszczeniem lub z pęknięciem lub przy typowym złamaniu otwartym musi dojść do osteosyntezy złamanej żuchwy co zrobi chirurg szczękowy z gabinet stomatologiczny kraków. W gabinet stomatologiczny kraków nie wykonuje się tego typu zabiegów, tam wydaje się jedynie niezbędne diagnozy. Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem osteosyntezy? To nic innego jak redukcja i leczenie złamanej żuchwy przy wykorzystaniu elementów implantacyjnych jak np. metal.

 

To często tak zwane śruby w szczęce warto zadbać o jak najbardziej prawidłowy przebieg tego procesu. Przeważnie do wykonania osteosyntezy wykorzystuje się przede wszystkim; druty, śruby, płytki, klamry kostne. Dodatkowo czasem wykorzystuje się także pasty, cementy kostne. Zastosowanie tych materiałów do tak skomplikowanych zabiegów może generować poważne konsekwencje dla zdrowia o ile wykonuje to ktoś niekompetentny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest osteosynteza złamanej żuchwy
Nick: