Dodany: 2010-12-13 14:40:53

Jak wygląda budowa zębaWizyty u stomatologa większości osób nie nastrajają pozytywnie. Nie lubimy chodzić do gabinetu, gdzie przyjmuje stomatolog brodnica. Często wywołuje u nas blady strach turbina borująca czy ekstrakcja zęba.

 

Wielu jednak chodzi do stomatologa jedynie z konieczności, nie zastanawiając się nad tym z czego tak naprawdę zbudowane są zęby. Znając chociażby podstawową ich budowę z pewnością będzie możliwość lepszej dbałości od niej. Jednym z najważniejszych części jakie wyróżnia się w budowie zębów jest oczywiście ich szkliwo. I to właśnie na nim dentysta olsztyn najczęściej pracuje w końcowej fazie zasklepiania zęba. Oczywiście to nie wszystko, również ważne są kanały, znajdujące się wewnątrz.

 

Od nich właśnie wzięła się nazwa leczenia kanałowego. Jednak to nie wszystko. W zębie wyróżnia się również zębinę, czyli tkankę miękką. To jednak nie wszystkie elementy, nie można zapomnieć również o korzeniu zęba od którego zaczyna się budowa. Często to właśnie od niego zaczynają się również problemy, z którymi musi poradzić sobie dentysta Olsztyn przy pomocy dostępnych przyrządów dentystycznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wygląda budowa zęba
Nick: