Dodany: 2010-12-13 15:03:48

Czym jest bruksizmJedną z nie mniej często występujących schorzeń zębów prócz próchnicy jak i paradontozy jest bruksizm. Jest to schorzenie polegające na mimowolnym skurczu mięśni jamy ustnej, głównie żwaczy prowadząca do tarcia nimi o zęby żuchwy.

 

Polega to na zbyt mocnym zaciskaniu zębów szczęki dolnej o górną co w konsekwencji prowadzi do tarcia jednych o drugie. Jak nie trudno się domyślić w jego zwalczeniu może pomóc jedynie dentysta brodnica, który posiada nie tylko niezbędny sprzęt dentystyczny, ale również specjalne nakładki pomagające zwalczyć to schorzenie.

 

Oczywiście konieczna będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie dentysta olsztyn będzie zwalczał jego objawy przy pomocy szyn dentystycznych jak również płyt, które chronią przez nadmiernymi ruchami żuchwy, chroniąc w ten sposób uzębienie pacjenta. Oczywiście by leczenie mogło przynosić skuteczne efekty konieczne są również systematyczne wizyty w gabinecie, gdzie przyjmuje dentysta Olsztyn. Nie można o tym zapomnieć, gdyż późniejsze komplikacje będą w znacznym stopniu utrudnieniem w leczeniu tej dysfunkcji jamy ustnej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest bruksizm
Nick: