Dodany: 2013-09-12 10:58:51

 

ProtetykaKażdy ortodonta Wrocław zajmuje się w swojej pracy również protetyką. Ogólnie rzecz biorąc protetyka jest dziedziną nauki z pogranicza techniki i medycyny i zajmuje się uzupełnianiem ubytków tkankowych, narządowych lub czynnościowych w organizmie człowieka, przy zastosowaniu sztucznego materiału zastępczego – czyli protezy. Występują różne rodzaje protetyk, a jedną z nich jest protetyka stomatologiczna.

 

Jak łatwo się domyśleć protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem warunków zgryzowych po utracie naturalnych zębów lub w sytuacji znacznego ich uszkodzenia. Nam protetyka kojarzy się wyłącznie z przygotowywaniem protez zębowych, czyli tak zwanych sztucznych szczęk. Jednak ortodonta Wrocław zajmuje się znacznie szerszym zakresem działań przy okazji tej dziedziny.

Generalnie, oprocz wykonywanie protez zębowych, ortodonta Wrocław zajmuje się również rehabilitacja pacjentów po zabiegach onkologicznych lub po operacjach plastycznych. Jak więc widać zakres jego obowiązków jest znacznie szerszy, niż mogło się nam wydawać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Protetyka
Nick: