Dodany: 2013-09-11 11:14:38

 

Lakowanie zębówBardzo skutecznym zabiegiem profilaktycznym na zębach, przeprowadzanym przez stomatolog Wrocław, jest lakowanie. Lakowanie ma przede wszystkim za zadanie uchronić zęby stałe przed rozwojem próchnicy. Jest to najskuteczniejsza forma zapobieganiu rozwoju próchnicy i niszczenia zębów.

 

Lakowanie przeprowadzane przez stomatolog Wrocław polega głównie na naniesieniu na stałe i zdrowe zęby laku, który ma pokryć bruzdy i szczeliny w zębach, które są najbardziej narażone na zaleganie resztek pokarmowych i rozwój próchnicy. Jest to szczególnie zalecane dzieciom, którym pojawiły się już pierwsze zęby stałe. Dzieci bowiem mają największy problem z właściwym szczotkowaniem zębów. Dlatego zabieg lakowania stomatolog Wrocław przeprowadza często w szkołach z pomocą higienistki czy asystentki stomatologicznej.

Lakowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy nawet o dziewięćdziesiąt procent, zaś zęby, który zostały prawidłowo zalakowane są całkowicie odporne na wystąpienie próchnicy.

Istnieją również różne rodzaje laków, których używa stomatolog Wrocław. Jednak wybór laku nie jest aż tak ważny, ponieważ każdy z nich wykazuje prawie taką samą skuteczność stosowania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lakowanie zębów
Nick: