Dodany: 2013-09-12 11:05:41

 

Odbudowa zębaJeśli mamy ząb, który jest bardzo mocno zniszczony lub ząb po leczeniu kanałowym, który wydaje się bliski wypadnięcie, to wcale nie oznacza, że będziemy musieli go usunąć. Okazuje się bowiem, że ortodonta Wrocław może wykonać dla nas odbudowę zęba.

 

Odbudowa zęba to zabieg, który może nieco przypominać założenie plomby. Dla pacjenta pewnie jest tym samym, chociaż ortodonta Wrocław wie, że to skomplikowany zabieg, który składa się z pewnych etapów.

Przede wszystkim bardzo osłabiony ząb, który chcemy odbudować, potrzebuje podpory, na której będzie trzymała się korona zęba. Taką podporę umieszcza się więc głęboko w kanałach zębowych, aby konstrukcja odbudowanego zęba wytrzymała jak najdłużej. Takie wkłady zrobione są najczęściej z włókna szklanego, które jest niezwykle odporne na nacisk i zniszczenie. Na odbudowany w ten sposób ząb ortodonta Wrocław nakłada koronę. Robi to po to, abyśmy mogli bez przeszkód jeść no i oczywiście ze względów estetycznych. Korona wraz z wypełnieniem stanowi jeden element i jest bardzo trwała..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Odbudowa zęba
Nick: