Dodany: 2013-06-13 14:40:18

 

Na czym polega leczenie ortopedyczne złamania żuchwyZłamana żuchwa jest poważnym problemem nie tylko dla pacjenta, ale i dla lekarza. Sam pracownik gabinet stomatologiczny kraków nie jest w stanie nam pomóc w takim wypadku.

 

Zaradzić temu może tylko chirurg szczękowy nim się do niego udamy dobrze jest zajść do gabinet stomatologiczny kraków po wstępna ocenę sytuacji czy to na pewno jest złamana żuchwa. Jeśli tak to musimy ją wyleczyć metodami ortopedycznymi. Metody to w pierwszej kolejności nastawienie złamanej szczęki na prawidłowe tory. Jest to zabieg nieco bolesny, dlatego też wykonuje się go wyłącznie ze znieczuleniem i na pewno nie w gabinet stomatologiczny kraków.

 

Po nastawieniu zachodzi konieczność utrzymania żuchwy w pozycji prawidłowej takiej by nie ulegała przemieszczeniom. Można tego dokonać za pomocą różnych usztywnień. Współczesna medycyna przyjęła takie rozwiązania jak szyny, wyciąg, druty. Wyciąg jest najmniej inwazyjną metodą usztywnienia żuchwy i najbezpieczniejszą. Druty czy szyny to już operacyjnie wstawiane elementy do naszej szczęki.

 .

Nick: